O tom, jak to celé začalo

Začátek
V létě 2017 se mi podařilo pádem z koně zlomit si lopatku. Bylo to nepříjemné a bolelo to. Horší však bylo, že jsem byla pohybově omezená a musela léto trávit doma.

IMG_20170527_154209

Abych se nenudila, začala jsem kreativně tvořit. Akvarely a centropeny na dotwork pro mě byly láska na první tah. Časem, jak se mi vracela funčknost ruky, jsem přesedlala na „vylepšování“ bytu. Za tu dobu nám přibylo podle Mirky až moc rámečků, krabiček na kapesníky a jiných dekorů. Skončila jsem u vyřezávání dřevěných obrázků; z bedýnek ze supermarketů jsem vytvořila jelena, kterým jsem ozdobila náš balkon pod prádelními šňůrami. Mirce se líbil a napadlo jí, že kdybych jej zmenšila, ráda by jej nosila na svetru.

22375230_10203915754289509_1650923709_oOkolí jej chválilo, já se dmula pýchou a než opadalo první listí, prodávala jsem je na sousedském blešáku.

Start
Bavilo mě to, a protože to na blešáku mělo úspěch, pokračovaly jsme v tom s Mirkou spolu Po večerech u vína jsme vytvářely naše nové kousky, k jelenům se přidali první medvědi, vlci a sovy. Řekly jsme si, že kdybychom si tím vydělaly třeba na jarní výlet, bylo by to tuze fajn.

„Jé, to je hezké! A můžu si to koupit i na webu?“
Čím dál více na nás padala tato otázka, a tak jsme jej udělaly. S pomocí přátel jsme před Vánoci spustily náš první e-shop.

První kroky
Následoval první Dyzajn market. Jej, ještě teď si pamatuju tu nervozitu z přihlášky a prvního prodeje. Další markety na sebe pak nedaly dlouho čekat. Následoval nový web, nové věci a spolupráce s kamennými obchody.

S Mirkou nám to nevyšlo
Přát si vytvářet něco vlastního s někým, koho máte rádi, je trošku snové. Zvlášť když budoucnost nevidíte stejně. Představy vystřídá realita, Polak pro nás byl spíše důvod k hádce než k radosti. S Mirkou už spolu nepracujeme.

2020
Nový rok započal stěhováním do Křivoklátu, přeházením priorit a uvědoměním si, co v životě doopravdy chci.
V hlavě mám další stovky projektů, které chci realizovat.

2022
Opravila jsem starou Sušárnu švestek, svépomocí!

http://www.holkaodberounky.cz
http://www.instagram.com/holkaodberounky

Doposavaď  to byla jízda, jsem zvědavá, co se ještě stane. Děkuju, že jsem mohla tohle všechno prožít,

Dita

P.S. Moje ruka už je taky v pohodě, i když si nerozepnu podprsenku.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..